Roblox Promokodet (qershor 2022): lista e kodeve e përditësuar

Nëse jeni pjesë e komunitetit të madh të Roblox, ju nuk mund të qëndroni pa marrë çmimet dhe dhuratat e çdo muaji. Gjatë vitit 2021, rritja e saj ka qenë e ndjeshme, deri në mbështetjen e markave të njohura dhe personazheve publike. Përdoruesit e tij u rritën, si dhe kodet e tij falas, të njohur edhe si «promokodet".

Roblox mbulojnë promokodet

Në rast se nuk e dini, Roblox herë pas here ofron ato promokode në të cilën ju jepni sende të ndryshme, si pjesë e ndonjë ngjarjeje ose sezoni. Zakonisht janë artikuj epikë që ndjekin një temë të momentit. Shlyeni kodet përmes platformës, është shumë e thjeshtë.

Sot ka një numër të madh faqesh që ofrojnë këto kode në këmbim të kryerjes së detyrave të caktuara për të përfituar nga reklamat. Megjithatë, shumë nga këto faqe janë jo të besueshme ose seriozisht të vjetruara. Ne nuk duam të humbim kohën tuaj me kërkimin tuaj.

Kjo është arsyeja pse nga Frontal Gamer ne ju ofrojmë kodet promovuese të përditësuara në 2022. Përveç kësaj, këtu ne shpjegojmë faqet zyrtare ku mund t'i merrni ato. Mos harroni se të vetmet subjekte të autorizuara për të ofruar promokodet janë administratorët e Roblox Korporata dhe vetë zhvilluesit brenda sistemit.

Promokodet Roblox falas

Kjo është lista e përditësuar e promokodeve për Roblox që mund t'i shlyeni deri më sot. Siç duhet ta dini tashmë, shumica e kodeve janë asetet me kohë të kufizuar. Pra, nëse një nuk funksionon ose ju njihni një tjetër që meriton të jetë në listë, më tregoni në një koment.

Roblox Jailbreak

Më poshtë shpjegojmë se si t'i shpengoni ato dhe ku t'i kërkoni, por kujdes për kodet e reja për të arritur me ngjarjet dhe dhuratat e ardhshme.

 • SPIDERKOLA: Nuskë.
 • TweetROBLOX: Nuskë.
 • ROSSMANNCROUN2021: Kurora e kitarave elektrike.
 • TREGU LIBREFEDORA2021: Flamingo Fedora.
 • RIHAPPYCAT2021: Maskë mace.
 • KROGERDAYS2021: Syze golfi.
 • 100MILFOLOWERS: Çantë shpine festimi.
 • WALMARTMEXEARS2021: Veshët e lepurit.
 • CARREFOURHOED2021: Kapelë makarona.
 • AMAZONFRIEND2021: Borë shok.
 • TARGETMINTHAT2021: Kapelë mente.
 • SMYTHSCAT2021: Kapela King Tab.

Edhe pse këto kode janë të vlefshme për të gjithë lojën, duhet të keni parasysh se në Roblox ka një shumëllojshmëri të gjerë hartash. Në secilën prej hartave, është e mundur të gjeni promokodet tuaja, me të vetmin ndryshim se ato do të jenë të disponueshme vetëm brenda atij serveri.

Këtu janë disa nga kodet shtesë:

Projekti XL

 • NënTaklaman: 30.000 mjeshtëri XP dhe 15 minuta mjeshtëri të dyfishtë.
 • 3 klikime: 15 minuta mjeshtëri e dyfishtë.
 • reaiah 30.000 mjeshtëri XP.
 • SubToJohntoon02: 30.000 mjeshtëri XP.
 • Bimor Gibbon13: 5.000 mjeshtëri XP.
 • milan 242: 30.000 mjeshtëri XP.
 • PyrusPlayer: 5.000 mjeshtëri XP.
 • NënTotTheSalehm121: 30.000 mjeshtëri XP.
 • 20 klikime: 20 minuta mjeshtëri e dyfishtë.
 • blackstar6991MVP: 30.000 mjeshtëri XP.
 • NënToKelvingts: 30.000 mjeshtëri XP.

Rezidenca e Mrekullisë

 • mikë: Aksesor i kapelës.
 • GjëratGoBoom: Shkop.
 • Magjistari i Grimcave: jastëk shpatullash.
 • FXArtist: aksesor.
 • Ecje në bord: Shkop.

Ishulli i Lëvizjes

 • StrikeAPose: Kap.
 • Vendosja e Skenës: çantë.
 • DIY: shkop kristali.
 • BotaAlive: kafshë shtëpiake kristali.
 • GetMoving: syze.
 • Fitorja: kufje.

Qyteti i shpejtësisë

 • trillion
 • miliardë
 • drithërues
 • Kashta e Kumtrit
 • 3000speed
 • 3hours
 • Simulator Game
 • tofuuturtle
 • Testim
 • Lojë e Vjetër
 • elite
 • Portal
 • Krishtlindje

Kërkimi i Thesarit

Çmime të ndryshme:

 • VERA2
 • tip i ri
 • BANKA
 • i madhupdatesoon
 • pranverë
 • 10 depo
 • iloveksmat
 • FALEMINDERIT
 • magazinim i lirë
 • bliizmi
 • gjahtar perlash
 • ranoutofideas
 • FREEKOSMETIKE
 • DREGONSBREATH
 • udhëzime2
 • udhëzime
 • EASTER2020
 • i keq
 • kostum i mirë
 • shpellaverevamp

Ilaçi EXP:

 • DIELLI.
 • METEORBLAST.
 • guaskë.
 • verës.
 • 2 TË REJA.
 • VEZË 2020.
 • PËRDITËSIM20.
 • hi.
 • përditësimi 16.
 • dimërore.
 • mente.
 • përditësimi 15.
 • edhemoreexp.
 • vjeshte.
 • nxitja e përvojës2.
 • nxitje e përvojës.
 • gdhendje kungulli.
 • përditësimi 12.

ilaç për fat:

 • përditësim për halloween.
 • NEWLOBBYHYPE.
 • mbrapa plazhi i ndritshëm.

Blox Fruits

15 minuta përvojë të dyfishtë:

 • PËRDITËSIM11.
 • SUB2NOOBMASTER123.
 • SUB2UNCLEKIZARU.
 • Sub2Daigrock.
 • Axiore.
 • Lojëra Tantai.
 • STRAWHATMAINE.

Roblox Shkolla e mesme 2

 • RHS2 DISCORD: Një automjet.
 • RHS2ad: 250 kredite.

Manjati 2

 • newmap2020: 15 diamante.
 • mërzitur: 15 diamante.
 • oqean: një delfin.
 • Pemët e ekipit: 25 diamante.
 • lojëra rroje peshku: 250 kredite.

Qytet i çmendur

Pamja për automjetin:

 • D1$C0.
 • pecetë.
 • RealKreek.
 • 5K37CH.
 • Banditë.
 • proshutë unikeEe.
 • KraoENG.
 • 0N3Y34R.
 • M4DC1TY: Dizajni AK47.
 • W33K3NDHYP3.
 • T4L3N.
 • B3M1N3: Heart Spa Skin.
 • B34M3R.
 • S33Z4N2.
 • STR33TL1N3.
 • S34Z4N3.
 • TH1NKP1NK.
 • S34Z4N4.

arsenal

 • ANNA: Lëkura e Anës.
 • Banditë: Bandites zë lajmëtar.
 • BLOXY: 4.000 dollarë.
 • CBROX: lëkurë Phoenix.
 • EPRIKA: Thikë flutur.
 • F00LISH: lëkurë Jackeryz.
 • Flamingo: Tingull Flamingo.
 • JOHN: tingulli i Gjonit.
 • KUZHA: Tingull kotele.
 • PET: një tingull i ri.
 • thes: Tingull tingulli.
 • Rrotullohen: lëkurë për karakterin tuaj.

Ngasja përfundimtare

Merrni +10.000 para ose kredi:

 • Zap.
 • Karboom.
 • Shpejt.
 • Karburant.
 • Matrix.
 • Speed.
 • Super.
 • Custom.
 • fitore.
 • FITORJA.
 • catm: Paraqitja e Nightshade.
 • BOOM: Chroma Crush skin.

Simulator i hedhjes së tehut

Për të marrë një numër të caktuar gurësh të çmuar:

 • Magikarp.
 • FRASH.
 • subtosnowrbx.
 • mk.
 • OpaOpa.
 • JojoCraft.
 • 50 mijë pëlqime.
 • i rehatshëm.
 • telanthirc.
 • vexskuadra.
 • nuk bie dakort.
 • oadBoiGaming.
 • The cookieboi.
 • milion.
 • milion2.
 • goshawk.
 • sekret.
 • lojërash.
 • CICËROJ.
 • PlanetiMilo.

Simulator i tufës së bletëve

 • MOCITO100T
 • Tregu i Kuq
 • Kubi
 • 5 milion anëtarë
 • Lundrues
 • Rrit përkohësisht kapacitetin e çantës: BigBag
 • 500 milje
 • BletëtBuzz123
 • klubi
 • Klubi
 • Diskordimi 100k
 • Gumropsforscience
 • alte
 • Kodi SekretProfile
 • i sigurt
 • Teespring
 • Qiri
 • Shkel syrin
 • Buzë: 5.000 mjaltë.
 • Nektar: 5.000 mjaltë.

5 bileta:

 • 38217.
 • bopmaster.
 • Dhëmbëz
 • Njohës.
 • Zvarritës.
 • Çati.

Cilat janë Roblox Promokodet dhe për çfarë janë ato?

Roblox mbulesë e përparme

Promokodet, ose kodet promocionale, janë kode që mund të përdoren në Roblox për çmime falas. Këto objekte ato janë zakonisht mjaft ekskluzive, dhe të fundit ditët ose javët më së shumti, para skadimit. Ndonjëherë artikujt e dhuratave të marra me promokode mund të rriten në vlerë me kalimin e kohës.

Nga ana tjetër, ato janë krijuar për të shpërbleni besnikërinë e përdoruesit më të përkushtuar te loja. Çmimet ndryshojnë midis rrobave, kafshëve shtëpiake, aksesorëve, objekteve, aftësive, fuqive, artikujve dhe shumë më tepër. Ata mund të mbërrijnë për një ngjarje sezonale, një sfidë të veçantë kompanie, për të promovuar një markë ose si dhurata të veçanta nga secili server.

Nuk është e mundur të merrni Robux falas përmes kodeve promocionale. Në këtë rast, vizitoni udhërrëfyesin tonë ku ne shpjegojmë si të jepni robux në Roblox.

Si të riblerni promokodet Roblox

brenda Roblox, ekzistojnë 2 lloje promokodesh. Për riblerni kodet promocionale në përgjithësi, ju duhet vetëm të hyni në llogarinë tuaj Roblox nga kompjuteri.

Pastaj futeni atë në faqja e kodit promocional zyrtar, futni kodin në hapësirën e treguar dhe shtypni "Redeem" ose "Redeem". Është mjaft e thjeshtë.

shkëmbim Roblox Kodet promovuese

Nëse kodi është i vlefshëm, shfaqet një mesazh jeshil dhe ju e merrni çmimin virtual menjëherë në llogarinë tuaj. Por ju duhet t'i shlyeni ato sa më shpejt që të jetë e mundur që kodi të funksionojë, dhe nëse ai ka skaduar, atëherë mesazhi është i kuq. Çmimet nga ana e tyre nuk skadojnë dhe ruhen përgjithmonë, derisa të vendosni t'i shisni ose t'i dorëzoni ato.

Lloji i dytë i kodeve, ata punojnë vetëm brenda disa serverëve. Ato janë shumë specifike për secilën hartë dhe megjithëse procedura për t'i shlyer ato është e ndryshme nga kodet e përgjithshme, metoda është zakonisht e ngjashme midis hartave.

shkëmbim Roblox Promokodet në hartë

Për ta bërë këtë, duhet të futni hartën përkatëse dhe të kërkoni simbolin Twitter. Në dritaren që shfaqet, zgjidhni "Redeem Code" dhe thjesht kopjoni dhe ngjisni kodin për të shlyer shpërblimin.

Ku të merrni kodet promovuese Roblox?

Mënyra e vetme për t'i gjetur ato është përmes mjeteve zyrtare. Duhet të qëndroni të lidhur me rrjetet sociale Roblox, veçanërisht në platformën në Twitter, ku rriten përditësimet e momentit.

Ju gjithashtu mund të kërkoni në rrjetet sociale ose profilet zyrtare të pronarëve të serverit ku luani, për të gjetur kodet promocionale për hartën.

Vizitoni faqen tonë rregullisht. Në Frontal Gamer ne jemi të përkushtuar t'ju ndihmojmë të gjeni promokode nga Roblox të momentit, kështu që ju mund të fitoni çmimet më të mira.

1 koment në «Roblox Promokodet (qershor 2022): lista e përditësuar e kodeve»

Lini një koment