Si të merrni falas V-Bucks në Fortnite 2022 ligjërisht

Gjelat janë monedha e këmbimit që përbën ekonominë në Fortnite. Natyrisht, pyetja më e zakonshme që njerëzit bëjnë është: si të merrni gjelat falas në Fortnite ligjërisht?

Epo, ju jeni me fat, sepse në Frontal Gamer ne kemi kuptuar se si dhe do të ndajmë me ju metodat më të mira, si dhe kodet (nëse janë të disponueshme) dhe si t'i shfrytëzojmë ato në tienda de Fortnite sot.

V-Bucks falas Fortnite

Ka disa mënyra për të marrë paVos edhe pse, pa dyshim, gjëja është se ju dëshironi ta bëni atë në një mënyrë krejtësisht të ligjshme. Përndryshe, llogaria juaj mund të ndalohet përgjithmonë nga Epic Games, kështu që ne do të përpiqemi ta shmangim këtë problem me çdo kusht.

Kodet falas V-Bucks në Fortnite 2022

Tani Nuk ka kode për të marrë paVos falas Fortnite.

Megjithatë, Herë pas here, Epic Games shpërndan përmes rrjeteve sociale disa kode që mund t'i rimbursoni për paVos falas. Nëse kjo ndodh, ne do ta përditësojmë këtë artikull me kodet më të fundit aktive.

Shumë faqe interneti që listojnë kodet paVos falas në Fortnite Ato ofrojnë kode të vjetruara dhe të vjetruara, ndaj ka shumë të ngjarë që të kenë skaduar dhe të mos funksionojnë për ju. Ne nuk do ta humbim kohën tuaj me ta: nuk ka asete për momentin.

Shlyeni kodet falas të V-Bucks në Fortnite

Në rast se keni një kod që mund ta ribleni për paVos falas, duhet të ndiqni sa më poshtë hapat për të shlyer kodin tuaj për paVos falas Fortnite:

Shlyeni kodin V-Bucks falas në Fortnite
 1. Hyni në faqja zyrtare e Fortnite e hyni me llogarinë nga e cila luani zakonisht dhe në të cilën dëshironi të shtoni paVos.
 2. Në këndin e sipërm të djathtë të ekranit, zgjidhni opsionin për Shpengoj kodin. Do ta gjeni pranë emrit tuaj të përdoruesit.
 3. Ata do t'ju kërkojnë një kodi i hyrjes. Në atë fushë teksti duhet të futni kodin për të marrë paVos tuaj falas.

Së fundi, ju rekomandojmë që të hyni në lojë me përdoruesin tuaj konfirmoni që procesi ka përfunduar me sukses: a e shihni paVos tuaj të shtuar në llogari? Nëse po, ju tashmë e dini se gjithçka ka shkuar mirë.

Mbaj mend nëse keni blerë një kartë paVos falas, në vend që të merrni një kod, duhet të hyni këtë seksion tjetër.

Në rast se ndodh një gabim ose paV-të tuaja nuk shtohen në llogarinë tuaj, mund të kontaktoni me Mbështetja e Epic Games. Ata do t'ju ndihmojnë të dini pse paVot tuaja nuk janë shtuar në llogarinë tuaj, ose pse paVot tuaja janë zhdukur.

Mbështetje teknike e Epic Games për V-Bucks Fortnite

Përveç kësaj, do të gjeni gjithashtu të gjitha llojet e ndihmës që mund t'ju nevojiten si lojtar. Megjithatë, gjelat janë një nga shqetësimet më të mëdha të atyre që e luajnë rregullisht këtë beteja royale.

Si të merrni paVos falas pa Battle Pass?

Battle Pass është, pa dyshim, zgjidhja më efektive për të futur paVos Fortnite. Sidoqoftë, kushton para, kështu që nuk është një opsion i vlefshëm për ata që duan t'i marrin këto monedha pa kaluar nëpër arkë.

Lajm i mirë është ai Në Free Pass japin edhe paVos, edhe pse në sasi dhe frekuencë më të vogël se ata që kanë Battle Pass të paguar. Kështu që ju mund të vazhdoni të luftoni për të ngritur nivelin për shpërblimet V-Buck.

Përparoni në Battle Pass falas

El Pass Battle Fortnite (ose Battle Pass), si të gjitha produktet e këtij stili, përfshijnë një pjesë të paguar dhe një pjesë e lirë. Në seksionin e shpërblimeve falas mund të merrni dhurata kur hyni ose arrini qëllime të caktuara, të cilat do t'ju ndihmojnë të personalizoni më tej karakterin tuaj.

Fortnite Battle Pass falas për të marrë V-Bucks falas

Nga ana tjetër, nëse paguani për një abonim Battle Pass, dhuratat që mund të merrni janë më të larta si në cilësi, ashtu edhe në numër dhe origjinalitet, marrja e monedhave të këmbimit apo artikujve që vështirë se do t'i gjeni pa kaluar në këtë leje.

Në mënyrë indiferente, Fortnite ju jep mundësinë për të marrë një bonus i vetëm gjelat falas në sezon, edhe me Battle Pass falas. Përveç kësaj, ata zakonisht nuk japin më shumë se 100 V-Bucks falas, pra, megjithëse është një opsion i mirë, ndoshta ju intereson diçka më e shijshme.

Nëse keni paguar për Battle Pass, atëherë do t'i merrni ato 100 shpërblime V-Bucks më shpesh, kështu që mund të fitoni qindra V-Bucks falas në sezon.

Regjistrohu për ngjarje të veçanta

Siç pritej, këto lloj lojërash ndonjëherë ata organizojnë ngjarje të veçanta për të dhuruar, në këtë rast, gjela deti, duke inkurajuar kështu lojtarët të lidhen dhe të përfshihen në lojëra.

Në rastin e Fortnite, Këto ngjarje fjalë për fjalë plotësojnë përkufizimin e veçantë, sepse festohen në raste të rralla, e ndonjëherë jo edhe aq.

Fortnite betejë në një ngjarje të veçantë

Mundësia e fundit për të marrë paVos ishte në Festivali i dimrit i 2021, ku shumë lojtarë morën deri në 1.500 V-Bucks për kontributin e tyre në këtë ngjarje. Sidoqoftë, kjo shifër mund të ndryshojë në ngjarjet e ardhshme, pasi varet nga Epic Games se si do të organizohet dhe çfarë shpërblimesh do t'u jepen lojtarëve.

eventi i festës së dimrit Fortnite ku ata japin V-Bucks falas

Me një perspektivë të re për ta bërë atë një 2022 plot aksion dhe pjesëmarrje, FortniteSi gjithmonë, bastet për lojtarët e saj, megjithëse për momentin nuk është paralajmëruar ndonjë ngjarje e veçantë e këtyre karakteristikave për datat e ardhshme.

Si gjithmonë, do të na duhet të presim, por ju rekomandojmë t'i ndiqni në rrjetet e tyre sociale si Twitter ose në tuajin blog zyrtar për të mësuar rreth ngjarjeve të ardhshme ku ata dhurojnë V-Bucks falas.

Përfundoni misionet ditore dhe javore

Teknikisht, ju mund të merrni V-Bucks falas si në misionet tuaja të përditshme, i zgjedhur rastësisht me lojën dhe ju jep vetëm një në ditë, ose misione javore, më komplekse dhe të vështira, por me shpërblime edhe më të mëdha.

Misione Fornite me V-Bucks falas

Një detaj duhet mbajtur parasysh. Vetëm nëse jeni themelues (botimi i lojës 2020) do të keni mundësi të përdorni këtë lloj shpërblimi. Teknikisht, kjo mund të jetë një handikap, megjithëse për lojtarët veteranë mund të jetë një turp, këta janë përgjithësisht shumica, duke e lënë instriktin në 2021 dhe vitin aktual me shumë ambicie dhe pak shpërblim.

Merrni pjesë në dhuratat e ndikuesve

Shumë herë transmetuesit e famshëm pëlqejnë Ibai, Folagor apo Auronplay kryejnë lotari të veçanta mes ndjekësve të tyre de Fortnite për të dhënë pikërisht shpërblime të ndryshme ne loje. Midis tyre, gjelat plotësisht të lira.

Si të gjeni tërheqje paVos falas

Në rast se nuk njihni ndonjë ndikues që po jep V-Bucks falas, mundeni bëni një pyetje në motorin e kërkimit Twitter aq e thjeshtë sa më poshtë:

Lotari paVos pa pagesë

Në këtë mënyrë, ju do të merrni falas PaVos të gjithë twittererët që bëjnë short.

Ju mund të zëvendësoni fjalën "llotari" me "dhuratë", "Fortnite», «falas» ose ndonjë term tjetër që mund të mendoni se mund të lidhet me një frazë të vendosur nga dikush që bën një lotari si kjo.

Kur bëni kërkimin në Twitter, kujton filtroni nga skeda "Më e fundit". në mënyrë që tweet-et më të fundit të shfaqen dhe ato të mos jenë larg datës aktuale.

V-Bucks falas Fortnite në Twitter

Si të blini paVos në Fortnite?

Nëse jeni dorëzuar dhe të gjitha opsionet e mëparshme nuk ju kanë bindur, ndoshta po mendoni blej gjelat në Fortnite.

blej gjelat në Fortnite

Normalisht, paketat që ata shesin janë 1.000 V-Bucks, të cilin mund ta blini në dyqanet e mëposhtme:

 1. Dyqani i Play Station, për konsolat PS4 dhe PS5.
 2. Dyqani Microsoft, për konsolën Xbox.
 3. Lojërat e menjëhershme, për PC dhe Nintendo Switch.

vërtet kartën paVos mund ta blini në çdo dyqan, pasi kur e shpengoni në internet mund ta përdorni në çdo tastierëpavarësisht se ku e keni blerë.

Ne ju rekomandojmë të provoni të gjitha dyqanet e mëparshme që kemi lidhur me ju dhe t'i blini ato ku janë më të lira.

Si të shlyeni kartën tuaj V-Bucks në Fortnite

Nëse në vend të përdorimit të këtyre alternativave falas keni zgjedhur të blini një kartë gjelat (e disponueshme në dyqane të tilla si GAME, El Corte Inglés, Fnac, Media Markt, ndër të tjera), ju mund ta shpengoni lehtësisht nga seksioni PaVos i faqes së internetit të Epic Games.

Kartat V-Bucks janë të disponueshme në vendet e mëposhtme:

 • España
 • Shtetet e Bashkuara
 • Itali
 • Alemania
 • Francë
 • Angli
 • Kanadë
 • Portugali

Pasi të jeni brenda, thjesht duhet të klikoni në butonin "Fillo tani", hyni në llogarinë tuaj Epic Games, dhe futni kodin e treguar në kartën tuaj paVos.

Si gjithmonë në këto raste, nuk do t'ju kërkohet informacion personalNëse jo, duhet të tregoni ID-në tuaj (nga Epic Games, Facebook, Google, Steam, Nintendo...) dhe V-Bucks përkatës do të dërgohen drejtpërdrejt në llogarinë tuaj. Fortnite.

Ju duhet vetëm blijeni atë në faqen zyrtare, në varësi të platformës suaj, kështu që mos i besoni asnjë faqe interneti tjetër që nuk është Epic Games zyrtare.

Kujdes nga mashtrimet falas të gjelit të detit

Asnjëherë mos mendoni të përpiqeni të përfitoni V-Bucks falas Fortnite: Ngjarja speciale V Buck, pasi është një mashtrim i shkallës së parë që mund t'ju kushtojë shumë më tepër se llogaria e Epic Games, siç është humbja e të dhënave personale dhe madje edhe llogaria juaj bankare e ekspozuar për një fund dramatik.

Në mënyrë tipike, gjeneratorët paVo falas janë të rremë. Ata ju kërkojnë qasje në llogari për të vjedhur informacionin tuaj, kështu që kurrë mos jepni informacion konfidencial faqeve të internetit që nuk i njihni.

Pa pagesë V-Bucks Generator për Fortnite

Faqet e internetit që shesin gjelat nën çmimin e tyre real Janë një tjetër mashtrim. Mos u bini kurrë për të. po Ata kërkojnë emailin dhe fjalëkalimin tuaj as mos e bej. Është një kurth tjetër për të shkatërruar fitimet tuaja ose për të imituar identitetin tuaj në internet.

E gjithë kjo, përveç kësaj, do t'ju sjellë një ndalim të përhershëm nga Epic Games. Pra, në krye të humbjes së gjithçkaje, Ata ju ndalojnë nga vendi që ishte marrësi i të gjitha blerjeve dhe ambicieve tuaja.

Mbaje gjithmonë këtë në mendje, të lutem. Epo, nuk duam që t'ju ndodhë ndonjë gjë e keqe..

Fortnite gameplay

Si gjithmonë, faleminderit shumë që na lexuat. Nga Frontal Gamer Ne ju japim këtë udhëzues, i cili shpresojmë të jetë i dobishëm për ju, ndërsa përballemi me sfidën tonë të radhës.

Pyetje të shpeshta

Çfarë janë gjelat?

PaVos janë monedha e këmbimit të Fortnite. Ato do të përdoren për të blerë artikuj dhe veshje të veçanta.

Çfarë mund të blej me paVos?

Pothuajse i gjithë katalogu i Fortnite mund të blihen me gjelat: kostume ose lëkura, gjeste dhe kërcime, kalime luftarake dhe kazma ekskluzive.

A mund të jap paVos?

Ju mund t'i dhuroni një kartë V-Bucks për partnerin tuaj për ta përdorur në llogarinë e tij, por nuk mund t'i transferoni ato.

A mund të transferoj paVos nga një llogari në tjetrën?

Jo, paVos e Fortnite ato nuk janë të transferueshme ndërmjet llogarive, kështu që secili lojtar do të ketë vetëm të tyren.

A mund të përdor atë që blej në çdo pajisje?

Po, mund të shijoni blerjet tuaja në çdo pajisje duke u identifikuar në Epic Games me të njëjtën llogari.

Si të merrni paVos falas?

Mënyra më e mirë për të marrë V-Bucks falas Fortnite është duke përparuar në Battle Pass falas ose duke hyrë në dhurata.

Nëse keni ndonjë pyetje tjetër, mund të kontaktoni me mbështetjen e Fortnite (Epic Games) që mund t'ju ndihmojnë në gjithçka që lidhet me paVos pa pagesë ose dhuratë, Ndër të tjera.

11 komente mbi «Si të merrni paVos falas në Fortnite 2022 ligjërisht»

Lini një koment