Si të merrni diamante falas Free Fire

Me siguri shumë prej jush po pyesin veten si të merrni diamante falas Free Fire, duke marrë kështu pajisje dhe armë të reja në lojë. Në këtë udhëzues ne do t'ju tregojmë opsionet më të mira për ta arritur atë pa rrezikuar llogarinë tuaj dhe në një mënyrë krejtësisht të ligjshme.

Nuk është sekret se Free Fire është postuluar si rival i drejtpërdrejtë në lidhje me PUBG dhe Fortnite për fronin e zhanrit të mbushur me njerëz të Battle Royale. Thënë kështu, nuk është aq e lehtë të përparosh në këtë lojë pa një element kyç në shkëmbimin e përfitimeve: të diamante të Free Fire. Diçka që mund të na lejojë të jemi numri 1 më shpesh.

këto shpërblime Ata janë më të vështirat për t'u futur në lojë., kaq shumë lojtarë po kërkojnë t'i kapin ato pa pasur nevojë të paguajnë para të vërteta për t'i marrë ato.

Sot, nga Frontal Gamer, ne do t'ju udhëzojmë në si të merrni një çmim kaq të çmuar nga hapa të thjeshtë që mund t'i kryeni sipas dëshirës tuaj.

çfarë janë diamantet Free Fire?

fitues i betejës Free Fire

Nëse jeni pjesë e atyre miliona lojtarëve që përballen me sfidën e të mbijetuarit në një fushë beteje me armën dhe aftësinë tuaj më të mirë, me siguri e dini çfarë janë diamantet dhe në çfarë bazohen ato Free Fire.

Edhe pse ky shpjegim mund të jetë i tepërt për shumë njerëz, lojtarët e rinj me siguri do të vlerësojnë një përmbledhje të shkurtër të asaj që janë. Pra, le t'i zgjidhim ato dyshime të vogla.

Në pritje për të shkuar në betejë Free Fire për shpërblime

Diamantet janë një monedhë këmbimi në Free Fire që na lejon të blejmë pajisje, armë të nivelit të lartë dhe emotes, ndër të tjera. Filozofia nuk ka asnjë mister: sa më shumë pajisje të avancuara të keni, aq më lehtë është të fitoni.

Edhe, diamantet mund t'ju japin gjithashtu aftësi shtesë që do t'ju bëjë të dalloheni mbi të tjerët. Kjo është arsyeja pse ata janë të një rëndësie jetike për të fituar ndeshjet. Këta gurë të çmuar mund të blihen, megjithëse sot jemi këtu për të thënë si të merrni diamante falas.

Si të merrni diamante ligjërisht Free Fire

Ne nuk do t'ju mashtrojmë, dhe kjo është merrni diamante falas Free Fire jo gjithmonë një detyrë e lehtë, ndaj duhet të jeni të vetëdijshëm se, nëse doni një çmim kaq të shijshëm, do të duhet të bëni përpjekje, sepse në këtë jetë nuk na japin kurrë asgjë.

Nëse duam një rregullim të menjëhershëm, ne gjithmonë mund të paguajmë për ato diamante të çmuara.

Çmimet e paketimit të diamantit

 • 100 diamantes: 1,09 €
 • 310 diamantes: 3,49 €
 • 520 diamantes: 5,49 €
 • 1060 diamantes: 10,99 €
 • 2180 diamantes: 21,99 €
 • 5600 diamantes: 54,99 €
dyqan Free Fire për të marrë diamante

Përveç kësaj, ne gjithmonë mund të zgjedhim një abonim javor recibir 100 diamantes si pasoje. Sigurisht, nëse kontrollojmë në dyqan, na kushtojnë më lirë nëse zgjedhim për t'i blerë veçmas, duke arritur shifrën e 1,09 €. Bëni llogaritë tuaja.

Abonimi Free Fire për të marrë diamante

Një tjetër detaj i vogël është fakti se, nëse marrim diamantet, mundemi edhe blej ngritjen e nivelit të përpiqet të arrijë me lojtarët më të mirë në botë, madje duke shkuar aq larg sa të zgjedhë një seri fitoresh të lakmueshme edhe për ata që kanë kaluar orë të tëra të dashuruar me ekranet e tyre celular.

Çmimet e Level Level

kalim në nivel Free Fire për të fituar diamante falas
Level Pass do t'ju lejojë të fitoni diamante falas ndërsa fitoni përvojë.

Tier Pass është një ofertë që mund të blihet vetëm një herë për lojtar. Falë tij, ju do të merrni diamante falas ndërsa rriteni në lojë, deri në gjithsej 1.000 diamante.

Lista e diamanteve që do t'ju japë sipas nivelit është si më poshtë:

 • Shkalla 1: 300 diamantes
 • Shkalla 2: 50 diamantes
 • Shkalla 3: 50 diamantes
 • Shkalla 4: 50 diamantes
 • Shkalla 5: 50 diamantes
 • Shkalla 6: 50 diamantes
 • Shkalla 7: 50 diamantes
 • Shkalla 8: 50 diamantes
 • Shkalla 9: 50 diamantes
 • Shkalla 10: 300 diamantes

Nëse bëjmë llogaritë, marrja e këtyre 1.000 diamanteve në dyqan do të kishte nënkuptuar një çmim shumë më të lartë në krahasim me blerjen e tyre në Level Pass. Konkretisht, është 334% më lirë sesa nëse i blini diamantet në pjesë normale.

Thënë kështu, tani që ne e dimë se çfarë janë diamantet dhe si mund t'i marrim ato legalisht, le të shkojmë te ajo që ka vërtet rëndësi për ju: si të merrni diamante për Free Fire falas.

Si të merrni diamante falas Free Fire

Nëse nuk duam të kalojmë nëpër arkë dhe t'i marrim ato falas, këtu janë një sërë metodash që do t'ju ndihmojnë ta arrini atë:

Fitoni diamante duke përfunduar misionet

E thjeshtë, apo jo? Nuk ka shumë mister në këtë pjesë. Përfundoni kërkimet në lojë për të marrë këtë çmim.

Sidoqoftë, duhet ta dini këtë jo të gjitha misionet ofrojnë diamante si shpërblim dhe me të vërtetë ato janë kërkime të çuditshme për t'u parë. Nëse gjeni një, çmimi i të cilit është diamanti, mos hezitoni ta përfundoni sa më shpejt që të mos ju ikë.

Ne ju rekomandojmë që të ndiqni Garena Free Fire në Twitter të jesh i vetëdijshëm për ngjarjet speciale që po nisin, sepse në disa mund të shihje diamante falas si shpërblim.

Përdorni kodet ligjore të lojës për të marrë diamantet

Herë pas here të ndryshme kodet i përbërë nga 12 karaktere që, nëse i futni në lojë, ju mund të shpengoni për diamante falas.

Kjo seri numrash dhe shkronjash janë të njohura në botën e lojërave, dhe megjithëse shumë prej tyre nuk janë ekskluzivisht për diamante, disa nga këto kode përfshijnë marrjen e diamanteve falas si çmim ose dhuratë.

Megjithatë, duhet të jemi gjithmonë shumë të kujdesshëm, sepse këto kode kanë një datë skadence dhe nëse humbasim mund të humbasim shumë çmime. E mira është se kodet e reja gjenerohen vazhdimisht, kështu që nëse i kushtoni vëmendje, me siguri mund të merrni një numër të mirë diamante pa paguar.

aplikimet për të fituar bilancin e Google Play

Gjithmonë shkoni me dy sy për të shmangur faqet e internetit ku ata duan t'ju japin këto diamante ose premtoni t'i merrni me dy klikime. Mos beso

Thënë kështu, ka aplikacione që, përmes plotësimit të sondazheve ose kryerjes së detyrave të ndryshme si shkarkimi i aplikacioneve të tjera, ata mund të gjenerojnë diamante falas për Free Fire.

Këto aplikacione janë si më poshtë:

 • Shpërblime për mendimin e Google: aplikacioni zyrtar i Google që do t'ju lejojë, duke iu përgjigjur sondazheve, të fitoni kredite ose bilanc për t'i shkëmbyer më vonë me diamante. Është ai që ne rekomandojmë më shumë, pasi ofron siguri të lartë pasi është zyrtar nga Google. Përveç kësaj, ne kemi verifikuar se ata paguajnë vërtet shumën që ju premtojnë kur ju përgjigjen anketave.
Shpërblime për mendimin e Google
Shpërblime për mendimin e Google
Shpërblime për mendimin e Google
 • Gamehag: këtu mund të zgjidhni, duke luajtur ose duke shkruar artikuj, gurë të çmuar shpirtëror që mund të shkëmbehen me kartat e parapaguara të Google Play, duke na dhënë kështu një shumë të mirë diamante.
 • Gamekit: Ngjashëm me Gamehag. Nëse kryejmë misione të caktuara, nga lojëra të ndryshme, do të fitojmë kredite që mund të shkëmbehen për përfitime të ndryshme në lojëra, duke përfshirë diamante për Free Fire.

Gjithmonë kini parasysh, megjithatë, se këto janë ende opsione që përfshijnë përpjekje. Gjëja më e mirë është gjithmonë të fitoni vendin tuaj duke arritur disa fitore dhe duke treguar se kush është më i miri.

kodet e diamantit falas për Free Fire

Më poshtë është një listë e përditësuar e kodet e diamantit Free Fire për sot:

 • N432UNX9AH5T
 • HTMG7XV79B3H
 • SCHVRR6U7B2V
 • JZEWA4GYQDWV
 • DKXW4567ATFB
 • 32C6FJY6TSP6
 • 7WEVRXWW9MY7
 • 7SKPVJV56DDW
 • UBB4UFUHBD9P
 • 7BTQH3ZX92AH
 • SSUPTVP3HV9X
 • UHEVKNBJCRFP
 • VNDLTCKRHOU
 • 4PVBSRG9ETBF
 • 94UBT7YAGUHZ
 • QCCQ6VVRK6HD
 • Q49F9J22DJ9F
 • TDNDM4K2HSEP
 • 9EHEENMRY32U
 • H64NN222YAN8
 • 93UPFVTQTMTF
 • TZDR5SRW36BN
 • SZFF4NMP4QPE
 • RRQ3SSJTN9UK
 • Z66FWUK8TKEB
 • P5Y5HW9R3CTZ
 • XYHC4C5WPQ2F
 • NNRRD5294DKW
 • 6GZ55VT7ZZG7
 • 96Y4CNBZGV35
 • U3MEUH32NDC4
 • S4D8WJN9ZN7N
 • 3FZ37U39XDGW
 • F3WD7FR54V6R
 • RHGNSQT4THJ6
 • ZQAVU9W9A47K
 • DR98KKE5X2MP
 • 6KB727MM88DG
 • VNEEGV9533N9
 • NNRRD5294DKW
 • MQJWNBVHYAQM
 • Y7KY4EDYJDUA
 • 9BYDPUM5WK6Z
 • PACJJTUA29UU
 • 2BEMBE4T-XU4
 • Q4QU4GQGE5KD
 • 96Y4CNBZGV35
 • DASMEMQH82
 • UAFHYVJJGTYT
 • A65HHGX8SV2U

Si të shpengoni diamante në Free Fire

Nëse keni marrë diamante përmes kodeve promocionale të lojës, atëherë nuk keni pse të bëni asgjë, pasi sapo i futni ato shtohen automatikisht në llogarinë tuaj.

Në rast se i keni blerë me bilancin e Play Store (d.m.th. nga dyqani Garena Free Fire) gjithashtu duhet të shtohet pothuajse menjëherë.

Afati maksimal për dorëzimin e diamantit në llogarinë tuaj është 2 ditë pune, ose 3 ditë pune nëse keni paguar me transfertë bankare.

Mos harroni të kontrolloni emailin e lidhur me llogarinë tuaj të Google Play për të verifikuar që keni marrë një email konfirmimi të blerjes, pasi është diçka që ata bëjnë gjithmonë për të verifikuar që transaksioni është kryer me sukses.

Kujdes: kini kujdes nga gjeneratorët e lirë të diamantit

Në internet ka shumë gjeneratorë falas të diamantit për Free Fire, por ne ju paralajmërojmë se pothuajse të gjitha janë mashtrime.

Megjithëse duken zyrtarë dhe se ka lojtarë që i kanë provuar tashmë, realiteti është se të gjithë ata përdorues që shohim janë emra të shpikur, të cilët gjenerohen automatikisht nga një bot.

Në fakt, nëse përpiqeni të përfundoni hapat për të fituar diamantet falas, jemi të sigurt se do t'ju kërkohet një veprim si regjistrimi në një faqe interneti që nuk ka të bëjë me lojën ose plotësimi i një oferte. Këtu është kapja.

Këta njerëz marrin një shumë të caktuar parash kur ne, lojtarët, kryejmë një veprim në gjeneratorin e tyre, dhe zakonisht ne tarifohemi (para të vërteta) për plotësimin e tij. Mos e bej.

Pra, është shumë e rëndësishme që të shmangni këto lloj gjeneratorësh diamanti dhe t'u besoni vetëm ofertave që janë brenda vetë lojës, misioneve speciale me diamante dhe kodeve që mund t'i përdorni brenda lojës.

Unë kam blerë diamante por nuk i kam marrë

Në rast se keni blerë diamante për Free Fire por ato nuk janë pasqyruar ende në llogarinë tuaj, duhet të keni parasysh disa gjëra:

 • Mund të duhen deri në 2 ose 3 ditë për t'ju dërguar ato.
 • Kontrolloni që keni emailin e konfirmimit të blerjes.

Nëse kanë kaluar më shumë se 2 ose 3 ditë dhe keni emailin e konfirmimit të blerjes, atëherë ju rekomandojmë të kontaktoni Ndihmë Google Luaj, pasi që Free Fire zakonisht i injoron këto raste dhe vështirë se do të na ndihmojnë.

Një zgjidhje e dytë do të ishte kërkoni një rimbursim për të marrë paratë tuaja për diamantet që nuk i keni parë ende.

Pse po zhduken diamantet nga llogaria ime?

Diamantet mund të zhduken nga llogaria juaj Free Fire per keto arsye:

 • Ju keni kërkuar një rimbursim dhe diamantet përkatëse janë hequr.
 • Keni harruar se keni blerë diçka që kushtonte diamante.
 • Dikush ka hyrë në llogarinë tuaj, duke blerë gjëra në këmbim të diamanteve pa pëlqimin tuaj.

Në rastin e tretë, mos harroni të ndryshoni fjalëkalimin e llogarisë tuaj për të parandaluar që njerëzit e tjerë të menaxhojnë llogarinë tuaj pa lejen tuaj. Në fakt, ndarja e llogarive është një praktikë e ndaluar nga Garena Free Fire dhe, nëse zbulohet, ata mund të ndalojnë dhe mbyllin llogarinë tuaj.

Pyetje të shpeshta

Më poshtë do të përmbledhim disa nga dyshimet më të shpeshta nga lojtarët dhe që i kemi detajuar në paragrafët e mëparshëm:

Si të merrni diamante Free Fire të lirë?

Mënyra e vetme ligjore për të marrë diamante falas Free Fire Po rritet duke fituar lojëra ose duke u paguar me Google Opinion Rewards.

Sa kohë duhet që diamantet të shtohen në llogarinë time?

Procesi i shtimit të diamanteve në llogarinë tuaj është i menjëhershëm nëse i merrni ato në lojë, por nëse blihen mund të zgjasë deri në 3 ditë.

A ka mashtrime për të marrë diamante falas Free Fire?

Ka shumë faqe interneti që pretendojnë se ju japin diamante, por ato janë false. Ne ju këshillojmë të mos u besoni atyre dhe t'i bëni gjërat në mënyrë të ligjshme sepse ata mund të vjedhin llogarinë tuaj.

Çfarë mund të blej me diamante Free Fire?

Nëse futni diamante Free Fire Ju mund të merrni lëkurë dhe veshje ekskluzive, si dhe armë speciale për të qenë më të bukurit nga të gjitha.

Cilat janë kodet për të marrë diamante falas Free Fire?

Kontrolloni këtë faqe çdo ditë për të gjetur kodet aktive të Free Fire për të marrë diamante falas.

Së fundi, vetëm ju kujtoj Ky udhëzues mund të zbatohet për Free Fire normale dhe Free Fire Max.

Dhe për ju, cila metodë ka funksionuar më mirë për ju? merrni diamante falas Free Fire?

167 komente në «Si të merrni diamante falas Free Fire»

 1. Ky aplikacion eshte me i miri sepse ende nuk japin diamante falas, eshte seriozisht me i miri nese doni te keni diamante, thjesht futeni aty dhe gati ne cdo gje qe keni emrin e postes se saj aty do i keni

  përgjigje
 2. Unë ju lutem dua 5000 diamante ju lutem id 1865037499 në këtë id ju lutem po po me dërgimin tek unë me atë dhe ata tashmë më ndihmojnë të kujdesem për veten tuaj dhe shpresoj që nëse më pranoni ju lutem mirupafshim

  përgjigje
  • Përshëndetje Anderson.

   Ne nuk dhurojmë diamante Free Fire, me përjashtim të kushteve të veçanta (Lartari). Kjo është arsyeja pse ne ju ftojmë të rishikoni artikullin tonë për të mësuar rreth metodave të sigurta dhe ligjore për të marrë diamante sot.

   Përshëndetje!

   përgjigje

Lini një koment