Sa nivele ka gjithsej Candy Crush që nga sot?

Sa nivele ka gjithsej Candy Crush që nga sot? është një nga pyetjet e bëra nga miliona lojtarë, fillestarë dhe veteranë. më shumë se për plotësoni sfidën (diçka që pakkush mund të mburret, edhe nëse është në të shtypje karamele në internet), dyshimi lind thjesht nga kurioziteti ose sepse loja duket se nuk ka fund.

Candy Crush është bërë një pikë referimi për lojërat aktuale celulare, me disa lojëra të ngjashme që kopjojnë shumë nga mekanikët e tij. Në fakt, shumë kompania mbret, i cili u ble nga Microsoft, i ka vënë theks të veçantë përditësimit të tij dhe ofrimit të fansave të tij besnikë gjithçka që u nevojitet për t'i mbajtur ata të lidhur për shumë më gjatë.

Sa nivele ka karamele Crush

Sa nivele ka Candy Crush?

Nëse jeni të paktën në nivelin 900 në Candy Crush Saga, keni ende një rrugë të gjatë për të bërë. Në kohën e shkrimit të këtij artikulli ka 14.150 nivele dhe rreth 100 botë për të eksploruar.

Dhe ne ju themi "Deri tani” sepse me siguri ekipi i Mbretit tashmë është duke punuar në aventura të reja. Për këtë arsye, ne do të përpiqemi të përditësojmë numrin e niveleve muaj pas muaji.

Në rast se nuk e dinit, ju lëmë disa informacione shtesë. Dhe është se Candy Crush është një kuti surprizash, e cila përditësohet çdo javë. Platforma është gjithmonë një këmbë përpara dhe shkëlqen në krijimin lojtarët jetojnë përvoja të reja.

Tani, një pyetje tjetër që ka qenë në kokën e përdoruesve është: Çfarë niveli do të arrijë Candy Crush? Dhe ndodh që nuk kemi përgjigje. Kjo për shkak se suksesi është ende i fshehur për kompaninë dhe pranimi i përdoruesve vazhdon të rritet. Nuk ka plane të ardhshme për ta ndaluar atë.

Pavarësisht se funksionon që nga viti 2013, ky aplikacion nuk e ka humbur efektivitetin e tij. Me gjithnjë e më shumë lojtarë që çdo ditë i bashkohen kësaj aventure të ëmbël. Gjithashtu, strategjitë për të mos e bërë lojën monotone kanë qenë të shkëlqyera, kështu që “rreshtoni karamele“Çdo ditë është bërë më interesante.

inventar në shtypje karamele

Si është niveli i fundit i Candy Crush?

Duhet të imagjinoni se nuk është aspak e lehtë! Synimi ynë nuk është të zbulojmë surpriza, por mund të parashikojmë disa gjëra:

 • Ka shumë pengesa të reja dhe kombinime të mundshme me shtesa. Me këtë ju rritni aftësitë tuaja dhe do të vini në praktikë kapacitetin tuaj strategjik, i cili ndër të tjera duhet të ngrihet sepse tashmë jeni në fund.
 • Mund të përdorni 4 përforcues. Diçka shumë pozitive, pasi pa to është e pamundur!

Dhe për pjesën tjetër, më mirë t'ju lejojmë ta përjetoni vetë. Ajo që ju rekomandojmë është që në fund të kurseni sa më shumë përforcues të mundeni. Nëse keni mundësi të keni karkaleca dhe shumë flori, mos e humbisni kot. Përgatituni për përfundimin!

Siç kemi përmendur më parë, Niveli 11.560 nuk është shumë i njohur për shumë. Megjithatë, kjo mund të ndryshojë në çdo kohë kur numëruesi i nivelit vazhdon të rritet. E vetmja gjë që duhet të bëjmë është të presim, me një sukses të tillë duket thuajse e pamundur që ky të jetë fundi.

6 gjëra që ndoshta nuk i keni ditur për Candy Crush

Ashtu siç ju kemi thënë sot se sa nivele ka Candy Crush, duam të komentojmë disa detaje që mund të mos i dini. Ndër to janë:

 1. Nëse për ndonjë arsye ju nuk mund ta ndiqni lojën tuaj në Candy Crush, dhe ju dëshironi të vazhdoni të njëjtin aplikacion, ju përshëndeteni në një mënyrë miqësore me rrotullime falas ose shufra ari, ato mund t'ju japin deri në 50! Sigurisht, nëse keni qenë jashtë linje për një kohë të gjatë.
shufra ari në shtypje karamele
 1. Përfitoni nga shportat e videove. Zakonisht shfaqen para fillimit të lojës ose kur do të ndryshoni nivelet. Ju gjithashtu mund të shkoni në ngjarje dhe të klikoni në "kinema e ëmbël” është e mrekullueshme, ju shikoni një video dhe keni mundësinë të luani lojën tradicionale 3 me radhë dhe të fitoni një përforcues shtesë.
 2. Ju mund të sfidoni miqtë ose të merrni pjesë në konkursin javor. Kjo ju jep mundësinë për të fituar më shumë ar. Nuk i dhemb kurrë disa bare, veçanërisht kur je brenda nivele më të larta vështirësie.
 3. A e keni vënë re se kur fitoni një nivel, ato vazhdojnë të shpërthejnë karamele dhe shfaqet një buton "kapërceje"? Epo, nëse doni të keni një rezultat më të lartë, nuk duhet të klikoni mbi të, kjo vetëm ndalon rezultatin dhe edhe pse tashmë e keni kaluar nivelin, nuk do të mund të mposhtni miqtë tuaj që kishin durim te presesh.
video falas për shtypjen e ëmbëlsirave
 1. Kontrolloni kutinë tuaj të mesazhit. Shumë miq mund t'ju dërgojnë mesazhe me jetë ose dhurata shtesë. Nëse e injoroni ose e lini të shkojë, ato grumbullohen dhe kjo nuk është mirë. Me sa duket, nëse keni më shumë se 30 mesazhe, rrezikoni t'i humbni të gjitha. Zgjidhja?: E lehtë, përditësoni tabakanë çdo dy ose tre ditë dhe kaq.

Një këshillë shtesë

identifikoni nivelet më të vështira, është mirë të shikoni prezantimin përpara se të filloni lojën. Nëse bëhet vjollcë dhe thotë "niveli i makthit" ose diçka të ngjashme. ¡Merr menjëherë masa! Shkoni me dëshirë ose dëshirë për të kapërcyer një torturë të vogël për të qenë në gjendje të përparoni në tjetrin.

Luaj Candy Crush Është një nga gjërat më relaksuese në botë. Është loja perfekte për të lënë stresin e përditshëm, duke pritur për t'u shërbyer ose në mes të një radhe në rrugë publike. Mund të luani ku të doni, në kohën që dëshironi dhe mes ëmbëlsirave, ëmbëlsirave dhe/ose gostive ju lejoni që koha të kalojë pa shqetësime të mëdha.

ju keni mësuar sot sa nivele të Candy Crush ka disa truke. Vizitoni përmbajtjen tonë nga Frontal Gamer për të zbuluar më shumë rreth lojërave tuaja të preferuara.

105 komente në "Sa nivele ka gjithsej Candy Crush deri më sot?"

  • Mirëmëngjes Jose!

   Na vjen mirë që ju pëlqen Candy Crush Saga. Keni ende shumë nivele për të kapërcyer, ju urojmë suksese më të mira 😄

   Mos harroni se mund të rishikoni këshillat dhe truket tona për Candy Crush Saga. Gëzuar!

   përgjigje
  • Përshëndetje Katerina! Faleminderit për komentin tuaj.

   Deri më sot, Candy Crush Saga ka 12.275 nivele. Provoni të përditësoni aplikacionin.
   Mos harroni se këto përditësime janë sipas rajonit dhe ndoshta në javët e ardhshme mund të luani nivelet e reja. Shpresojmë që të vijnë së shpejti 😉

   Mos harroni të shikoni mashtrimet tona të Candy Crush. Gëzuar!

   përgjigje
  • Mirëdita, pse nuk më lejoni të blej? Më duket: blerja nuk është bërë, asnjë para nuk është tërhequr nga llogaria juaj.
   dhe kur mbaroj një nivel më tregon "lidhur me dyqanin e aplikacioneve"
   Unë kam disa ditë si kjo, e kam çinstaluar tashmë aplikacionin, kam uninstaluar edhe play store...
   por prapë e njëjta gjë

   përgjigje
 1. Fatkeqësisht, nuk marr asnjë lëvizje shtesë. Në këtë mënyrë ju nuk mund të merrni lojërat shumë të vështira. Unë jam në 12223. Unë kam ngecur për ditë,
  Nuk më ka ndodhur më parë.

  përgjigje
  • Përshëndetje Laura! Shumë shpejt do të ketë më shumë 😜 Nëse keni nevojë për ndihmë, ne kemi një udhëzues me këshilla dhe truket për të luajtur Candy Crush.

   suksese!!

   përgjigje
   • Përshëndetje Isbael! Faleminderit për komentin tuaj.
    Fatkeqësisht, King hoqi reklamat dhe i përqendroi fitimet në blerjet brenda aplikacionit.
    Gjithashtu, lejimi i vetëm 20 jetëve është pjesë e përditësimeve më të fundit dhe nuk mund të bëjmë asgjë për këtë. ☹

    Përshëndetje!

    përgjigje
  • Mirëdita Roselli. Nëse loja nuk hapet, duhet të siguroheni që ajo është përditësuar saktë, kontrolloni kapacitetin e memories së celularit tuaj që mund të pengojë një përditësim. Provoni gjithashtu të mbyllni të gjitha aplikacionet në sfond dhe të futeni përsëri. Nëse problemi lidhet me llogarinë tuaj të lidhur, do t'ju duhet t'i shkruani mbështetjes https://www.king.com/es/faq/TroubleShooting

   Shpresojmë ta gjeni zgjidhjen. Nëse keni një problem specifik, mund të na komentoni për t'ju ndihmuar.
   Përshëndetje!

   përgjigje
 2. PËRSHËNDETJE MIRË DITË, TË KËYKOJ ARRISHË NIVELIN 11,000 DHE NUK MË MË MUND TË MË MUND TË MUND. PARA ÇDO 1,000 EKRANE QË KALOJMË MË DHAN NJË BOSSTER BOX. DHE PSE JO MË?? 🙁

  përgjigje
 3. Ik ben bij 12410 en wacht op nieuw level, elke woensdag komen er 45 nieuwe die ik dan weer uitspeel om vervolgens het sterren toernooi te spelen waar ik deze week 2e werdt.

  gr kornizë

  përgjigje
 4. Carlos Sánchez jam në nivelin 12475 duke pritur për më shumë duhet të zgjas nga 6 deri në 7 ditë për të luajtur turneun kryesor nuk më pëlqen loja e shkëlqyer nuk e ndryshoj atë për pjesën tjetër të botës Unë luaj për më shumë se 8 vjet faleminderit një gjë e vogël kjo lojë nuk jep një çmim për të luajtur.

  përgjigje
 5. Deri tani isha shumë i lumtur të luaja, edhe nëse në disa periudha gjërat ndryshojnë... për shembull, të jesh në gjendje të shikosh një video në kornizën e duhur është pothuajse e pamundur... përpara se mundësia e shikimit të videove të dilte herë pas here kohë, tani disa herë në ditë… mirë, ata vazhdimisht përpiqen të kufizojnë lojtarët… gjë që më mërzit shumë.
  Lajmi i fundit NEGATIVE, që më duket shumë i gabuar, është mundësia për të përdorur vetëm 20 jetë të dhuruara nga miqtë në ditë!!!
  Më bën të dëshiroj ta çinstaloj lojën... gjë që, e kuptoj, më ka bërë paksa të varur.

  përgjigje
  • Përshëndetje Daniela! Faleminderit për komentin tuaj.
   Fatkeqësisht, King hoqi reklamat dhe i përqendroi fitimet në blerjet brenda aplikacionit.
   Gjithashtu, lejimi i vetëm 20 jetëve është pjesë e përditësimeve më të fundit dhe nuk mund të bëjmë asgjë për këtë.

   Përshëndetje!

   përgjigje
  • Përshëndetje Marisa. Ndodh që sistemi i ri i lojës kufizon jetët në një total prej 20.
   Këto janë pjesë e përditësimeve më të fundit të King dhe nuk mund të bëjmë asgjë për këtë.

   përgjigje
 6. 5 tetor 2022
  Bëra numërimin se sa nivele ka... Për çdo yll të kryqëzuar ka gjithsej 75 nivele, 15 për çdo aeroplan që kalon, shkoj në 2000... 😒 😂 Nga ai nivel në yllin më të afërt dhe deri e fundit, ka një total nga 142 yje me 75 nivele secili, duke marrë numërimin më të saktë është 12710 nivele… 😂 😂 😂

  Nuk e di nëse është një ide e mirë të vazhdoj të luaj ose do ta lë të qetë...

  përgjigje
 7. 12635 ky është niveli i fundit më shumë se një javë më parë!!! Pres akoma me shume nivele.. kur??? Nëse nuk arrijnë së shpejti, do të më duhet të fshij aplikacionin nga celulari im

  përgjigje
 8. Mirmengjesi, nje kuriozitet, nuk mund te marr dot me pike te larta, praktikisht kur te shperthejne embelsirat bllokohet partitura! Në thelb, unë kam qenë gjithmonë në pozicionin e fundit për një kohë tani… Nuk e di se çfarë ka ndodhur. Unë jam në 8785 aktualisht. Thjesht kuriozitete 🤔 Faleminderit

  përgjigje
 9. Ju lutemi krijoni më shumë nivele të reja. Mos lejoni që kjo lojë të vdesë. Kam dhjetë vjet që luaj! Do të doja të luaja edhe dhjetë të tjera!

  përgjigje
 10. Përshëndetje

  Unë jam në nivelin e fundit në dispozicion.

  12.815. Më 01

  Kam marrë pjesë në turneun ku mund të hyjnë vetëm ata që arrijnë atë nivel. Unë isha i treti

  Unë mendoj se është në mbarë botën

  E konfirmoni këtë? Kam foto për të vërtetuar

  përgjigje
 11. Jam në nivelin 12844. Nivelet bëhen të pamundura për t'u përfunduar pa përdorur shumë përforcues dhe pa shtuar lëvizje. Politika është e qartë që të inkurajojë lojtarët të blejnë përforcues ose shufra ari. Kështu që bëhet super e mërzitshme. Eshtë e panevojshme të thuhet, nuk do të blej asnjëherë asgjë.
  Ka lojëra të tjera në internet që janë më sfiduese intelektualisht, kështu që ju duhet të eksploroni diku tjetër.

  përgjigje
 12. pershendetje kam vene re qe per disa nivele jam ne 12993 qe e ka bere cdo gje me te veshtire ne fakt duke pare video ne youtube te niveleve qe kam perballe kam te pakten 5 levizje me pak se video dhe me shume gjera per te hequr. si blloqe, pelte, etj. Çfarë po ndodh? kështu ato i bëjnë nivelet "të lehta" të vështira dhe ato të vështirat të pamundura. A nuk duhet të jenë të njëjta për të gjithë? me këtë ritëm do të detyrohemi të largohemi nga loja

  përgjigje
 13. Ne informacionin e pergjithshem thote qe nese ke nderprere lojen per nje kohe te gjate te japin 50 shufra floriri, une kam pushuar te luaj per me shume se 3 vjet dhe nuk me kane dhene 😭😭

  përgjigje
  • Pershendetje mire!! Nëse po flisni për atë që i paraprin një gjel sheqeri, ai funksionon për të shkatërruar një katror karamele, pelte ose ndonjë pengesë tjetër. pershendetje!

   përgjigje
   • Unë jam në nivelin 9379 por fotografia e profilit duket se është në 8000. Pse nuk i vendos 9000 makina aq gjatë sa shkova nga 8000 në 9000?

    përgjigje
    • Pershendetje mire! Ndoshta është një gabim në përditësimin. Me përditësimin e radhës do të zgjidhet me siguri. pershendetje!

     përgjigje
 14. Pershendetje, sot kam arritur nivelin 13.655 dhe loja ka mbaruar :(( Shpresoj te mos pres shume per nivelet e reja. Mendova se nuk do te mbaronte kurre megjithate...

  përgjigje
 15. Unë jam në nivelin 9670 duke marrë fotografinë e profilit duket sikur janë në nivelin 8000. Përditësimi i lojës u krye, por nuk e ndryshova pozicionin tim. ju lutem nderhyni

  përgjigje
 16. Unë jam në nivelin e 13847 dhe nuk e kuptoj pse duke parë më shumë reklama, nuk më japin amplifikatorë… Nëse më jepnin të gjitha çmimet, tani isha shumë më larg…

  përgjigje
 17. pershendetje! Loja është e kyçur dhe nuk mund të blej me shufra, pa intensifikues… Mund të më ndihmoni që të vazhdoj? Unë jam në nivelin e 13868… Mos kontaktoni dyqanin me çmime… Faleminderit!

  përgjigje

Lini një koment